Mini czy midi – która damska spódnica będzie lepsza?

Mini czy midi – która damska spódnica będzie lepsza?

Spódnice od lat utożsamiane są z kobiecością. Mogą być noszone na co dzień, na okazje wymagające formalności i odświętności czy też podczas wakacji. Z dobrze dobranymi dodatkami podkreślają największe walory kobiecej sylwetki i przyciągają spojrzenia. Wybór odpowiedniej długości to klucz do sukcesu i powinien być on podyktowany nie tylko okolicznościami, ale również tym, jaką sylwetkę ma dana kobieta. Mini czy midi — która z dwóch popularnych długości będzie w danej sytuacji najlepsza? Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które ułatwią wybór. 

Jak dobrać długość spódnicy?

Podczas wyboru długości spódnicy należy kierować się przynajmniej dwoma czynnikami. Pierwszym z nich jest, to, jak czujemy się w spódnicach odsłaniających więcej ciała i czy mamy figurę, która na to pozwala. Spódnice mini to część ubioru zarezerwowana przede wszystkim dla kobiet smukłych, ponieważ dzięki nim i wysokim obcasom mogą podkreślić urodę swoich nóg. Spódnice midi sięgają połowy łydek i pozwalają ukryć mankamenty albo czuć się bardziej komfortowo kobietom, które z różnych względów nie są zadowolone ze swoich nóg. Kolejnym czynnikiem są okoliczności, w jakich dane spódnice mają być noszone. Ważne są tutaj zarówno czynniki społeczne, jak i psychologiczne. O ile spódnice zasłaniające niemal całe nogi uchodzą we wszelkich okolicznościach, o tyle krótkie spódnice odsłaniające również uda nie są stosowne w przypadku formalnych okazji czy uroczystości w świątyniach. Sprawdzają się za to świetnie podczas randek, wieczornych wyjść o mniej zobowiązującym charakterze czy też podczas wyjazdów wakacyjnych.

Co warto wiedzieć o spódnicach mini?

Spódnice mini mogą być noszone przez kobiety o różnych gabarytach, ale ważne jest to, aby miały one atrakcyjne nogi, które chętnie eksponują. Spódnice tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z odsłoniętymi ramionami i dekoltem, ponieważ wówczas cała kreacja nabiera lekkości. Jeśli są łączone z butami na obcasie, to kobieta jest w stanie optycznie wydłużyć swoje nogi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby krótkie spódnice łączyć ze sneakersami czy trampkami w stylu smart casual. Będą wówczas kontrastowały z bardziej sportowymi dodatkami, tworząc intrygującą całość. O ile u szczupłych kobiet każdy fason będzie wyglądał świetnie, panie z dodatkowymi kilogramami powinny decydować się raczej na luźniejsze i rozkloszowane fasony.

Co warto wiedzieć o spódnicach midi?

Spódnice sięgające łydek uchodzą za najbardziej stylowe i kobiece, a ponadto sprawdzą się w znacznie większej liczbie sytuacji niż krótkie spódniczki. Zdadzą egzamin zarówno w pracy, na uroczystości rodzinnej, na wakacjach, jak i na co dzień. Ogromna ilość fasonów, kolorów i wzorów sprawia, że można z powodzeniem włączać je do najróżniejszych stylizacji. Ich dodatkowym walorem jest fakt, że pozwalają na ukrycie mankamentów figury. Jeśli zaś fason będzie odpowiednio dobrany, to dzięki niemu można podkreślić w figurze najmocniejsze strony.