Jaką mikrofalówkę wybrać?

mikrofala

Kuchenka mikrofalowa odgrywa coraz większą rolę w naszych codziennych czynnościach. Jest ona idealnym wyborem zarówno do celów domowych, jak i komercyjnych. Gdy się spieszymy i chcemy podgrzać jedzenie, mikrofalówka zrobi to szybko. Jeśli dobrze ją wybierzesz, mikrofalówka może szybko stać się jednym z Twoich najlepszych przyjaciół w kuchni. Oczywiście to, do czego chcesz używać mikrofalówki, będzie decydować o tym, jaki typ powinieneś kupić. Jak jednak wybrać najlepszą kuchenkę mikrofalową, która będzie pasować do Twojego domu lub biura?

Najlepsza mikrofalówka – kryteria wyboru

Moc mikrofalówki. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa moc, tym szybciej i bardziej równomiernie ugotuje się jedzenie. Większość mikrofalówek ma moc od 600 do 1200 watów. Większe i droższe kuchenki mikrofalowe mają zazwyczaj wyższą moc, więc jest to kwestia ceny i wielkości, która może mieć duży wpływ na wydajność gotowania w mikrofalówce. Wiele mikrofalówek ma wspólne funkcje. Oto kilka podstawowych funkcji gotowania w mikrofalówce: czas gotowania, rozmrażanie, poziom mocy i minutnik. Każda z nich wymaga bezpośredniego wkładu użytkownika, ale zazwyczaj są one bardzo łatwe do ustawienia. Większość mikrofalówek ma dotykowy panel sterowania i obrotową karuzelę, która obraca jedzenie, zapewniając bardziej równomierne gotowanie. Ustawienia domyślne. Wiele mikrofalówek posiada zaprogramowane tryby gotowania, dzięki czemu wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby automatycznie ugotować potrawę. Na przykład, wiele mikrofalówek posiada przycisk „popcorn”, który ugotuje torebkę zgodnie z ustawieniami fabrycznymi. Może to być przydatne w przypadku typowych dań, które podgrzewamy w mikrofalówce, ale trzeba się zastanowić, czy domyślne czasy gotowania w mikrofalówce są odpowiednie dla naszych potraw. Mikrofalówka powinna zawsze być dopasowana do potrzeb użytkownika.

Różne rodzaje mikrofalówek

Mikrofalówki do zabudowy są najczęściej spotykanym typem mikrofal, ale masz też wiele innych opcji. W rzeczywistości ten typ mikrofalówki można wbudować w kuchnię w niemal każdym miejscu, w którym zmieszczą się wymiary i wymagania elektryczne urządzenia. Są one powszechne, jeśli przebudowujesz kuchnię, projektujesz niestandardowe szafki lub jeśli chcesz mieć mikrofalówkę z szufladami. Kuchenki mikrofalowe do zabudowy są często instalowane bezpośrednio nad piekarnikiem ściennym, ale miejsce, w którym zostaną zainstalowane, może się różnić w zależności od projektu kuchni. Mikrofalówki konwekcyjne wykorzystują zupełnie inną metodę gotowania żywności. Podobnie jak piekarnik, mikrofale konwekcyjne wykorzystują wysoką temperaturę i wewnętrzny wentylator do cyrkulacji powietrza, podczas gdy inne mikrofale wykorzystują fale elektromagnetyczne do podgrzewania potraw od wewnątrz, Ze względu na swój wyjątkowy styl gotowania jest to najbardziej wszechstronny typ mikrofalówki. Można używać urządzeń konwekcyjnych do gotowania żywności na wiele sposobów, których inne kuchenki mikrofalowe nigdy nawet nie próbowały, takich jak pieczenie ciasteczek lub przygotowywanie zapiekanek.