Jak wyposażyć boisko sportowe? Tablice wyników

Wyposażenie boiska bądź hali sportowej powinno wzmagać emocje towarzyszące rozgrywkom. Ważne jest zatem zapewnienie widzom komfortowych siedzisk, ochrony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi czy zagwarantowanie jak najdokładniejszego wglądu w przebieg gry. Widowiska sportowe zazwyczaj są organizowane dzięki sponsorom – należy zatem zadbać również o możliwość reklamy. Jednym z ważniejszych elementów są nowoczesne tablice wyników.

Wygląd stadionów sportowych kiedyś i dziś

Dawniej stadiony i hale sportowe najczęściej budowano wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu i nasypy ziemne. Widownia była więc usytuowana na zboczach wzgórz, co dawało dobry widok na bieżnię.

Zarówno widzowie, jak i sędziowie obserwowali poczynania sportowców na stojąco, żeby jak najdokładniej widzieć ich poczynania. Aby upamiętnić i uczcić olimpijskie sukcesy, bito monety i pisano utwory poetyckie (wiersze czy pieśni) na cześć zawodników.

Dzisiejsze stadiony zarówno za sprawą rozwoju możliwości budowlanych, jak i dzięki postępom w nowych technologiach, znacznie różnią się od pierwowzorów. O właściwą widoczność oraz wygodę widza dbają trybuny z siedziskami, nowoczesne systemy nagłośnienia oraz wysokiej jakości nośniki audiowizualne, takie jak tablice wyników.

Nowoczesne tablice wyników – 3 korzyści

Współczesne tablice wyników, oparte na najnowszych technologiach, pozwalają nie tylko informować kibiców na bieżąco, jak przedstawia się punktacja meczowa, ale również służą do:

  1. Reklamy – materiały od sponsorów można wyświetlać zarówno w trakcie przerw, jak i przed oraz po ostatnim gwizdku sędziego. Nowoczesne tablice LED zapewniają właściwą widoczność, natężenie kolorów czy kontrast.
  2. Transmitowania dodatkowych materiałów z przebiegu gry – na telebimach można na przykład wyświetlać powtórkę bramki czy widowiskowego seta, co jeszcze bardziej podgrzewa sportowe emocje wśród kibiców.
  3. Wyświetlania punktów w różnych dyscyplinach sportowych, również podczas meczów, które nie mają określonych ram czasowych. Na tablicach można ponadto wyświetlać dane statystyczne.

Tablice wyników od Flexvision to inwestycja, która się opłaca

Ekrany LED, a także tablice wyników zewnętrzne lub wewnętrzne to tylko część asortymentu do hal sportowych, jaki oferuje firma Flexvision. Marka dba o nowoczesną komunikację wizualną, która pozytywnie wpływa na emocje widza. Już dziś zapoznaj się z pełną ofertą sprzętów audio-wideo i wybierz moduły, które uświetnią widowiska na Twoim obiekcie sportowym.