Karkonosze dla przyrodników

Dla miłośników przyrody, wycieczki po Sudetach będą nie lada gratką. Gdzie warto się wybrać, by móc aktywnie spędzić czas na łonie natury, poszerzając swą wiedzę na temat polskiej fauny i flory? Możliwości jest sporo. Jednym z tych miejsc, które cieszą się wyjątkową popularnością wśród turystów, są Karkonosze. Tu na brak pięknych widoków i przyrodniczych atrakcji nie można narzekać, a dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych można godzinami wędrować w pięknej scenerii. Kuszą tereny Karkonoskiego Parku Narodowego, kusza takie szczyty, jak Śnieżka czy Szrenica. Karkonosze to również tak piękne wodospady, jak wodospad Kamieńczyka czy wodospad Szklarki, to również tak piękne zakątki, jak Śnieżne Kotły.

Nie brak też w tych górach ciekawych zabytków, godnie reprezentowanych m.in. przez zamek Chojnik, wznoszący się na szczycie wzgórza będącego enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. Kto chce spędzić udane wczasy w Karkonoszach, ten będzie mógł skorzystać z ciekawej oferty tutejszych letnisk. Tanie noclegi można znaleźć i w Szklarskiej Porębie, i w Karpaczu, dobrze rozwiniętą bazą noclegową może się też pochwalić Jagniątków. Każda z tych miejscowości jest świetnym punktem wypadowym na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, na terenie którego można cieszyć się wyjątkowo cennymi skarbami natury.

Prowansja i jej turystyczny potencjał

Prowansja to wyjątkowa kraina, która przyciąga niezwykłym klimatem. Dla miłośników pięknych widoków oraz historii, wycieczki po tej części Francji mogą się stać wyjątkowym doświadczeniem. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne uznanie? Co sprawia, że biura podróży tak chętnie poświęcają czas tej części Francji?

Powodów, dla których warto zainteresować się Prowansją i jej skarbami, jest sporo. Ta kraina to niezapomniane pejzaże, moc słońca i wiele perełek dawnej architektury, obok których nie można przejść obojętnie. W wielu miejscach można się tu spotkać z rzymskimi teatrami oraz budowlami, które wznoszono w okresie średniowiecza. Prowansja kusi też ciekawymi wystawami muzealnymi, dzięki którym można poszerzać swą wiedzę na temat historii i sztuki.

Jednym z ważniejszych miejsc jest tu miasto Awinion, znane z potężnych murów obronnych, potężnej katedry i pałacu papieskiego. Ciekawym celem wycieczki po Prowansji będzie też miasto Orange, znane z teatru oraz łuku triumfalnego. Nie lada gratką dla wielu z nas może się też kazać wizyta w mieście Arles, którego najsłynniejszym mieszkańcem był Vincent van Gogh. To miasto, często nazywane „Małym Rzymem”, wciąż wzbudza zachwyt, a że uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc nad Rodanem, spora ilość turystów spacerujących po jego uliczkach dziwić nikogo nie powinna.