Chustki z daszkiem dla dzieci – ozdoby dające bezpieczeństwo.

Chustki z daszkiem, to gadżet niezbędny w szafie każdego malucha. Stanowią nakrycie głowy, które chroni jednocześnie przed wiatrem i promieniami słońca. Dzięki regulacji w postaci ozdobnych węzłów, znajdujących się kolejno na czubku głowy i przy karku, możemy w mgnieniu oka dopasować ją do rozmiaru, który potrzebujemy. Takie rozwiązanie pozwala chuście pozostać na dłużej w garderobie dziecka, gdyż nie wyrośnie z niej tak szybko jak dzieje się to w przypadku zwykłych czapeczek z daszkiem. Dostępne są w wielu przeróżnych wzorach i kolorach, dzięki czemu można wybrać chustkę, która idealnie wpasuje się w letnie stylizacje zarówno dziewczynek jak i chłopców, stając się ozdobnym dodatkiem, który ochrania głowę, nawet w najbardziej kapryśną pogodę.

Niezbędny gadżet wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Skóra dziecka jest delikatna, podatna na alergie i wrażliwa na czynniki zewnętrzne, dlatego chusty wykonane są z najdelikatniejszych materiałów (bambus, bawełna, muślin lub len), które przebyły komplet niezbędnych badań i otrzymały potrzebne atesty, pozwalające im wejść na rynek sprzedaży. Zapewniają one odpowiednią termoregulację głowy dziecka, nie narażając go na zbędne uczulenia czy odparzenia. Zaprojektowane zostały tak, aby zakryć całą głowę malucha – łącznie z uszami, dzięki czemu nie musimy martwić się o ich przewianie i wizytę u pediatry. Po rozłożeniu i rozplątaniu węzłów, chusta przyjmuje kształt trójkąta, który ułatwia wiązanie i regulację produktu według potrzeb. Daszek, chroniący przed słońcem został wzmocniony od wewnątrz tak, aby ustawić go można było w dowolnej pozycji (w zależności od kąta padania promieni słonecznych). Produkt nie posiada żadnych zatrzasków, zapięć, guzików i gumek, dzięki czemu nie uwiera głowy dziecka i nie pląta, ani nie wyrywa włosów. Chustki są z natury miękkie w dotyku, więc nie przeszkadzają nawet podczas popołudniowej drzemki, przez co nie ma konieczności ich ściągania.

Pierwsze użycie chusteczki z daszkiem.

Przed pierwszym założeniem należy przepłukać ją w zimnej wodzie z dodatkiem delikatnego płynu do płukania i wysuszyć na płasko w naturalnych warunkach (bez użycia suszarki bębnowej). Aby ją zawiązać należy w pierwszej kolejności związać ją wokół obwodu głowy i utworzyć tym samym pętelkę w okolicy karku. Następnie można przystąpić do zawiązywania górnego supełka, który utworzyć należy na czubku głowy tak, aby utworzyć nakrycie na wzór czapki. Po przygotowaniu kształtu chustki można przystąpić do szczegółowej regulacji jej wielkości tak, aby dziecku było w niej wygodnie. Tak przygotowane wiązanie pozostawiamy już na stałe (regulując oczywiście adekwatnie do rozrostu głowy), a chusteczkę ściągamy z głowy, zsuwając jak każdą inną czapkę.

Pielęgnacja i konserwacja chustki z daszkiem.

Ze względu na jej użytkowników, chusty należy prać przy użyciu delikatnych (hipoalergicznych) detergentów. Zalecane jest pranie ręczne, lub ewentualnie delikatny program, zajmujący się praniem bawełny i produktów delikatnych, który znajdziemy dziś niemal w każdej automatycznej pralce. Maksymalna temperatura prania chustki to 30°C, przy czym nie należy suszyć ich mechanicznie, gdyż spowoduje to skurczenie i odkształcenie materiału. W Przypadku trudniejszych zabrudzeń nie powinno się używać wybielacza, gdyż uszkodzi on strukturę tkaniny i zmieni jej barwę. Takie plamy i zabrudzenia należy potrzeć specjalistycznym odplamiającym mydłem galasowym i zamoczyć w wodzie z delikatnym płynem piorącym.

Zobacz więcej na: https://lepre.pl/pl/c/Chustki-z-daszkiem/146